Skat & Jura ApS
Bogføring og revision; skatterådgivning
CVR 10 10 24 21AnpartsselskabHillerødStiftet 2003
Selskabets formål er at drive rådgivnings- og konsulentvirksomhed samt anden beslægtet virksomhed.
Oplysningerne er hentet 4. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Bogføring og revision; skatterådgivning
CVR 10 10 24 21AnpartsselskabHillerødStiftet 2003
Selskabets formål er at drive rådgivnings- og konsulentvirksomhed samt anden beslægtet virksomhed.
Oplysningerne er hentet 4. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| 717.556 | 913.638 | 1,1 mio. | 1,1 mio. | 1,0 mio. | 850.950 | 894.416 | −21,5% | |
| 12.987 | 72.691 | 141.414 | 145.026 | 132.174 | 56.935 | - | −82,1% | |
| 12.384 | 72.573 | 140.236 | 141.354 | 128.751 | 53.952 | 79.440 | −82,9% | |
| 9.480 | 56.598 | 109.409 | 110.268 | 100.276 | 57.483 | 61.972 | −83,3% | |
| Balance | ||||||||
| 308.945 | 427.134 | 879.244 | 769.662 | 1,1 mio. | 803.897 | 808.358 | −27,7% | |
| 308.945 | 427.134 | 810.658 | 691.278 | 1,0 mio. | 803.897 | 808.358 | −27,7% | |
| 114.351 | 204.872 | 394.680 | 285.270 | 275.279 | 232.483 | 236.972 | −44,2% | |
| 194.594 | 222.262 | 469.475 | 467.148 | 804.770 | 571.414 | 571.386 | −12,4% | |
| 194.594 | 196.778 | 435.033 | 467.148 | 804.770 | 571.414 | 561.918 | −1,1% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 37,0% | 48,0% | 44,9% | 37,1% | 25,0% | 28,9% | 29,3% | −11,0 pp | |
| 5,9% | 18,9% | 32,2% | 39,3% | 39,5% | 24,5% | - | −12,9 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2024/25, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2024/25
Offentliggjort 18.12.2025
Årsrapport 2023/24
Offentliggjort 02.12.2024
Årsrapport 2022/23
Offentliggjort 03.11.2023
Årsrapport 2021/22
Offentliggjort 19.09.2022
Årsrapport 2020/21
Offentliggjort 01.11.2021
Årsrapport 2019/20
Offentliggjort 15.09.2020
Årsrapport 2018/19
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 717.556 kr. |
| Driftsresultat | 12.987 kr. |
| Resultat før skat | 12.384 kr. |
| Årets resultat | 9.480 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 37 kr. betalt af ejerne selv og 63 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 308.945 kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 114.351 kr. |
| Gæld og forpligtelser | 194.594 kr. |
Offentliggjort 25.09.2019
Årsrapport 2017/18
Offentliggjort 19.11.2018
Årsrapport 2016/17
Offentliggjort 14.09.2017
Årsrapport 2015/16
Offentliggjort 05.10.2016
Årsrapport 2014/15
Offentliggjort 26.11.2015
Årsrapport 2013/14
Offentliggjort 04.09.2014
Årsrapport 2012/13
Offentliggjort 06.09.2013
Årsrapport 2011/12
Offentliggjort 28.08.2012
Årsrapport 2010/11
Offentliggjort 24.08.2011
Årsrapport 2009/10
Offentliggjort 29.08.2010
Årsrapport 2008/09
Offentliggjort 26.08.2009
Årsrapport 2007/08
Offentliggjort 07.09.2008
Årsrapport 2006/07
Offentliggjort 18.11.2007
Årsrapport 2005/06
Offentliggjort 29.10.2006
Årsrapport 2004/05
Offentliggjort 06.12.2005
Årsrapport 2003/04
Offentliggjort 16.09.2004