HEMA A/S
Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.
CVR 16 63 11 83AktieselskabGentofteStiftet 1993
Selskabets væsentligste aktivitet er produktion af finmekaniske emner.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.
CVR 16 63 11 83AktieselskabGentofteStiftet 1993
Selskabets væsentligste aktivitet er produktion af finmekaniske emner.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| 4,4 mio. | 5,3 mio. | 5,0 mio. | 7,3 mio. | 7,7 mio. | 4,5 mio. | 6,0 mio. | −18,2% | |
| -354.769 | 693.598 | 1,2 mio. | 3,2 mio. | 4,5 mio. | 2,0 mio. | 3,1 mio. | - | |
| 313.437 | 1,4 mio. | 1,2 mio. | 4,7 mio. | 6,5 mio. | 3,8 mio. | 4,0 mio. | −77,1% | |
| 375.276 | 1,2 mio. | 952.335 | 4,0 mio. | 5,5 mio. | 3,4 mio. | 3,3 mio. | −68,5% | |
| Balance | ||||||||
| 6,4 mio. | 6,6 mio. | 5,1 mio. | 6,7 mio. | 12,2 mio. | 10,6 mio. | 10,2 mio. | −4,3% | |
| 3,4 mio. | 4,0 mio. | 2,3 mio. | 4,1 mio. | 9,2 mio. | 6,7 mio. | 8,1 mio. | −13,1% | |
| 4,0 mio. | 3,6 mio. | 2,4 mio. | 2,8 mio. | 9,7 mio. | 8,2 mio. | 7,8 mio. | +10,3% | |
| 2,3 mio. | 3,0 mio. | 2,6 mio. | 3,9 mio. | 2,5 mio. | 2,4 mio. | 2,4 mio. | −21,4% | |
| 1,7 mio. | 2,1 mio. | 1,7 mio. | 3,9 mio. | 2,5 mio. | 2,4 mio. | 2,4 mio. | −20,2% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 5 | 5 | 5 | 8 | 8 | 10 | 9 | 0,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 63,1% | 54,7% | 48,2% | 41,7% | 79,1% | 76,9% | 76,3% | +8,4 pp | |
| 9,8% | 39,2% | 36,3% | 63,4% | 61,5% | 42,1% | - | −29,4 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025
Offentliggjort 23.04.2026
Årsrapport 2024
Offentliggjort 05.05.2025
Årsrapport 2023
Offentliggjort 03.04.2024
Årsrapport 2022
Offentliggjort 04.04.2023
Årsrapport 2021
Offentliggjort 31.03.2022
Årsrapport 2020
Offentliggjort 18.05.2021
Årsrapport 2019
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 4,4 mio. kr. |
| Driftsresultat | -354.769 kr. |
| Resultat før skat | 313.437 kr. |
| Årets resultat | 375.276 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 63 kr. betalt af ejerne selv og 37 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 6,4 mio. kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 4,0 mio. kr. |
| Gæld og forpligtelser | 2,3 mio. kr. |
Offentliggjort 04.06.2020
Årsrapport 2018
Offentliggjort 01.05.2019
Årsrapport 2017
Offentliggjort 24.04.2018
Årsrapport 2016
Offentliggjort 01.05.2017
Årsrapport 2015
Offentliggjort 21.04.2016
Årsrapport 2014
Offentliggjort 29.04.2015
Årsrapport 2013
Offentliggjort 12.05.2014
Årsrapport 2012
Offentliggjort 30.05.2013
Årsrapport 2011
Offentliggjort 27.06.2012
Årsrapport 2010
Offentliggjort 20.07.2011
Årsrapport 2009
Offentliggjort 26.06.2010
Årsrapport 2008
Offentliggjort 12.05.2009
Årsrapport 2007
Offentliggjort 21.05.2008
Årsrapport 2006
Offentliggjort 14.06.2007
Årsrapport 2005
Offentliggjort 02.06.2006
Årsrapport 2004
Offentliggjort 07.06.2005
Årsrapport 2003
Offentliggjort 09.06.2004
Årsrapport 2002
Offentliggjort 29.06.2003
Årsrapport 2001
Offentliggjort 01.07.2002
Årsrapport 2000
Offentliggjort 24.06.2001
Årsrapport 1999
Offentliggjort 06.07.2000
Årsrapport 1998
Offentliggjort 24.06.1999
Årsrapport 1997
Offentliggjort 23.06.1998
Årsrapport 1996
Offentliggjort 20.06.1997
Årsrapport 1995
Offentliggjort 16.07.1996