HOLDINGSELSKABET OVE ENEVOLDSEN ApS
Ikke-finansielle holdingselskaber
CVR 21 76 18 85AnpartsselskabRanders SVStiftet 1999
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Ikke-finansielle holdingselskaber
CVR 21 76 18 85AnpartsselskabRanders SVStiftet 1999
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| 2.446 | 16.192 | -7.280 | 3.794 | -14.555 | 879 | 4.676 | −84,9% | |
| -12.886 | 860 | -22.612 | -11.538 | -29.887 | -14.453 | -10.658 | - | |
| -269.749 | 35.352 | 518.188 | 287.560 | 214.247 | -65.095 | 117.666 | - | |
| -269.749 | 34.868 | 511.063 | 287.599 | 242.440 | -66.745 | 115.844 | - | |
| Balance | ||||||||
| 2,2 mio. | 2,7 mio. | 2,8 mio. | 2,4 mio. | 2,3 mio. | 2,2 mio. | 2,4 mio. | −17,3% | |
| 1,6 mio. | 1,8 mio. | 1,3 mio. | 705.175 | 842.399 | 981.962 | 1,1 mio. | −11,0% | |
| 2,2 mio. | 2,6 mio. | 2,7 mio. | 2,3 mio. | 2,1 mio. | 2,1 mio. | 2,4 mio. | −15,2% | |
| 41.206 | 117.660 | 54.780 | 184.994 | 170.879 | 88.227 | 14.852 | −65,0% | |
| 41.206 | 117.660 | 54.780 | 184.994 | 170.879 | 88.227 | 14.852 | −65,0% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | - | - | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 97,7% | 95,3% | 97,7% | 92,1% | 92,1% | 95,6% | 99,1% | +2,4 pp | |
| -11,4% | 1,3% | 20,7% | 13,3% | 11,7% | -3,0% | - | −12,7 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025
Offentliggjort 08.07.2026
Årsrapport 2024
Offentliggjort 02.07.2025
Årsrapport 2023
Offentliggjort 15.07.2024
Årsrapport 2022
Offentliggjort 16.07.2023
Årsrapport 2021
Offentliggjort 10.07.2022
Årsrapport 2020
Offentliggjort 13.07.2021
Årsrapport 2019
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 2.446 kr. |
| Driftsresultat | -12.886 kr. |
| Resultat før skat | -269.749 kr. |
| Årets resultat | -269.749 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 98 kr. betalt af ejerne selv og 2 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 2,2 mio. kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 2,2 mio. kr. |
| Gæld og forpligtelser | 50.634 kr. |
Offentliggjort 02.09.2020
Årsrapport 2018
Offentliggjort 22.06.2019
Årsrapport 2017
Offentliggjort 17.06.2018
Årsrapport 2016
Offentliggjort 08.06.2017
Årsrapport 2015
Offentliggjort 03.06.2016
Årsrapport 2014
Offentliggjort 27.05.2015
Årsrapport 2013
Offentliggjort 05.05.2014
Årsrapport 2012
Offentliggjort 10.06.2013
Årsrapport 2011
Offentliggjort 07.06.2012
Årsrapport 2010
Offentliggjort 17.07.2011
Årsrapport 2009
Offentliggjort 02.06.2010
Årsrapport 2008
Offentliggjort 04.06.2009
Årsrapport 2007
Offentliggjort 08.06.2008
Årsrapport 2006
Offentliggjort 10.06.2007
Årsrapport 2005
Offentliggjort 08.06.2006
Årsrapport 2004
Offentliggjort 06.06.2005
Årsrapport 2003
Offentliggjort 10.06.2004
Årsrapport 2002
Offentliggjort 07.07.2003
Årsrapport 2001
Offentliggjort 28.08.2002
Årsrapport 2000
Offentliggjort 10.07.2001
Årsrapport 1999
Offentliggjort 11.07.2000