RISTORANTE PIZZERIA MARCO POLO ApS
Servering af mad i restauranter og caféer
CVR 28 71 97 95AnpartsselskabHerningStiftet 2005
Består i lighed med tidligere år i at drive restaurationsvirksomhed.
Oplysningerne er hentet 3. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Servering af mad i restauranter og caféer
CVR 28 71 97 95AnpartsselskabHerningStiftet 2005
Består i lighed med tidligere år i at drive restaurationsvirksomhed.
Oplysningerne er hentet 3. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| 4,2 mio. | 4,4 mio. | 4,1 mio. | 4,3 mio. | 3,3 mio. | 2,9 mio. | 2,9 mio. | −5,3% | |
| 1,3 mio. | 1,4 mio. | 1,2 mio. | 1,5 mio. | 616.089 | 324.152 | 405.064 | −8,6% | |
| 1,3 mio. | 1,4 mio. | 1,1 mio. | 1,4 mio. | 545.962 | 249.425 | 357.871 | −10,7% | |
| 1,0 mio. | 1,1 mio. | 888.758 | 1,1 mio. | 427.015 | 193.395 | 278.574 | −10,7% | |
| Balance | ||||||||
| 5,0 mio. | 6,5 mio. | 5,5 mio. | 4,6 mio. | 5,1 mio. | 5,3 mio. | 4,5 mio. | −22,8% | |
| 4,8 mio. | 6,4 mio. | 5,2 mio. | 4,2 mio. | 4,5 mio. | 4,6 mio. | 3,6 mio. | −24,5% | |
| 4,0 mio. | 3,5 mio. | 2,9 mio. | 2,5 mio. | 1,6 mio. | 1,2 mio. | 1,0 mio. | +14,4% | |
| 1,0 mio. | 3,0 mio. | 2,6 mio. | 2,1 mio. | 3,3 mio. | 4,0 mio. | 3,3 mio. | −66,1% | |
| 1,0 mio. | 3,0 mio. | 2,6 mio. | 2,1 mio. | 3,3 mio. | 4,0 mio. | 3,3 mio. | −66,1% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 0 | 11 | 11 | 11 | 10 | 9 | - | −100,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 79,5% | 53,6% | 52,0% | 53,8% | 32,4% | 22,9% | 23,1% | +25,9 pp | |
| 26,8% | 35,3% | 33,2% | 54,7% | 29,7% | 17,2% | - | −8,5 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025
Offentliggjort 30.06.2026
Årsrapport 2024
Offentliggjort 27.06.2025
Årsrapport 2023
Offentliggjort 28.05.2024
Årsrapport 2022
Offentliggjort 13.06.2023
Årsrapport 2021
Offentliggjort 11.05.2022
Årsrapport 2020
Offentliggjort 21.05.2021
Årsrapport 2019
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 4,2 mio. kr. |
| Driftsresultat | 1,3 mio. kr. |
| Resultat før skat | 1,3 mio. kr. |
| Årets resultat | 1,0 mio. kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 80 kr. betalt af ejerne selv og 20 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 5,0 mio. kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 4,0 mio. kr. |
| Gæld og forpligtelser | 1,0 mio. kr. |
Offentliggjort 18.05.2020
Årsrapport 2018
Offentliggjort 25.03.2019
Årsrapport 2017
Offentliggjort 01.05.2018
Årsrapport 2016
Offentliggjort 01.05.2017
Årsrapport 2015
Offentliggjort 04.05.2016
Årsrapport 2014
Offentliggjort 22.05.2015
Årsrapport 2013
Offentliggjort 28.04.2014
Årsrapport 2012
Offentliggjort 23.04.2013
Årsrapport 2011
Offentliggjort 29.04.2012
Årsrapport 2010
Offentliggjort 07.04.2011
Årsrapport 2009
Offentliggjort 25.03.2010
Årsrapport 2008
Offentliggjort 09.03.2009
Årsrapport 2007
Offentliggjort 03.04.2008
Årsrapport 2006
Offentliggjort 06.05.2007
Årsrapport 2005
Offentliggjort 15.05.2006