UP Holding ApS
Ikke-finansielle holdingselskaber
CVR 29 31 89 21AnpartsselskabHerningStiftet 2006
Består i at eje kapitalandele i datter- og associerede virksomheder.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Ikke-finansielle holdingselskaber
CVR 29 31 89 21AnpartsselskabHerningStiftet 2006
Består i at eje kapitalandele i datter- og associerede virksomheder.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| -6.625 | -5.374 | -4.283 | -3.283 | -3.283 | -3.283 | -3.283 | - | |
| -6.625 | -5.374 | -4.283 | -3.283 | -3.283 | -3.283 | -3.283 | - | |
| 139.843 | 709.200 | 429.442 | 799.355 | 792.660 | 949.571 | 605.021 | −80,3% | |
| 136.675 | 705.790 | 426.340 | 796.825 | 790.438 | 948.383 | 603.569 | −80,6% | |
| Balance | ||||||||
| 13,0 mio. | 12,8 mio. | 12,1 mio. | 11,7 mio. | 11,0 mio. | 10,4 mio. | 9,5 mio. | +1,0% | |
| 977.214 | 906.953 | 842.384 | 787.207 | 776.159 | 885.286 | 836.900 | +7,7% | |
| 12,8 mio. | 12,7 mio. | 12,1 mio. | 11,7 mio. | 11,0 mio. | 10,2 mio. | 9,4 mio. | +0,6% | |
| 155.845 | 102.858 | 52.388 | 9.847 | 8.491 | 126.706 | 83.662 | +51,5% | |
| 155.845 | 102.858 | 52.388 | 9.847 | 8.491 | 126.706 | 83.662 | +51,5% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | - | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 98,8% | 99,2% | 99,6% | 99,9% | 99,9% | 98,8% | 99,1% | −0,4 pp | |
| 1,1% | 5,7% | 3,6% | 7,0% | 7,5% | 9,6% | - | −4,6 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2024/25, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2024/25
Offentliggjort 23.12.2025
Årsrapport 2023/24
Offentliggjort 31.03.2025
Årsrapport 2022/23
Offentliggjort 03.04.2024
Årsrapport 2021/22
Offentliggjort 30.03.2023
Årsrapport 2020/21
Offentliggjort 23.12.2021
Årsrapport 2019/20
Offentliggjort 22.12.2020
Årsrapport 2018/19
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | -6.625 kr. |
| Driftsresultat | -6.625 kr. |
| Resultat før skat | 139.843 kr. |
| Årets resultat | 136.675 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 99 kr. betalt af ejerne selv og 1 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 13,0 mio. kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 12,8 mio. kr. |
| Gæld og forpligtelser | 155.845 kr. |
Offentliggjort 23.12.2019
Årsrapport 2017/18
Offentliggjort 17.12.2018
Årsrapport 2016/17
Offentliggjort 05.01.2018
Årsrapport 2015/16
Offentliggjort 16.12.2016
Årsrapport 2014/15
Offentliggjort 21.12.2015
Årsrapport 2013/14
Offentliggjort 25.11.2014
Årsrapport 2012/13
Offentliggjort 16.12.2013
Årsrapport 2011/12
Offentliggjort 19.12.2012
Årsrapport 2010/11
Offentliggjort 18.12.2011
Årsrapport 2009/10
Offentliggjort 03.02.2011
Årsrapport 2008/09
Offentliggjort 25.02.2010
Årsrapport 2007/08
Offentliggjort 18.12.2008
Årsrapport 2006/07
Offentliggjort 27.11.2007
Årsrapport 2006
Offentliggjort 07.02.2007