BCH VVS ApS
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
CVR 33 36 77 08AnpartsselskabSkanderborgStiftet 2010
En har i lighed med tidligere år bestået i at drive vvs-installatørvirksomhed.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
CVR 33 36 77 08AnpartsselskabSkanderborgStiftet 2010
En har i lighed med tidligere år bestået i at drive vvs-installatørvirksomhed.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Ændring2025-2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| 2,5 mio. | 2,4 mio. | 2,3 mio. | 2,2 mio. | 2,2 mio. | 1,6 mio. | 1,3 mio. | +4,1% | |
| 519.579 | 778.544 | 763.189 | 713.218 | 793.729 | 406.630 | 331.191 | −33,3% | |
| 519.886 | 778.403 | 763.650 | 710.131 | 781.937 | 401.647 | 329.974 | −33,2% | |
| 404.562 | 606.082 | 594.795 | 554.365 | 609.850 | 310.452 | 260.602 | −33,2% | |
| Balance | ||||||||
| 2,1 mio. | 2,3 mio. | 1,8 mio. | 1,9 mio. | 2,1 mio. | 1,6 mio. | 1,3 mio. | −7,2% | |
| 1,8 mio. | 1,8 mio. | 1,2 mio. | 1,6 mio. | 1,8 mio. | 1,5 mio. | 1,3 mio. | −2,8% | |
| 909.732 | 1,1 mio. | 999.088 | 954.293 | 999.928 | 690.078 | 629.625 | −17,7% | |
| 1,2 mio. | 1,1 mio. | 746.354 | 929.264 | 1,1 mio. | 892.177 | 649.304 | +4,0% | |
| 1,2 mio. | 1,1 mio. | 746.354 | 929.264 | 1,1 mio. | 892.177 | 649.304 | +4,0% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 42,8% | 48,3% | 55,1% | 50,1% | 46,7% | 43,4% | 49,0% | −5,5 pp | |
| 40,2% | 57,6% | 60,9% | 56,7% | 72,2% | 47,0% | - | −17,4 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025/26, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025/26
Offentliggjort 29.09.2026
Årsrapport 2024/25
Offentliggjort 23.09.2025
Årsrapport 2023/24
Offentliggjort 26.09.2024
Årsrapport 2022/23
Offentliggjort 25.10.2023
Årsrapport 2021/22
Offentliggjort 27.09.2022
Årsrapport 2020/21
Offentliggjort 04.10.2021
Årsrapport 2019/20
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 2,5 mio. kr. |
| Driftsresultat | 519.579 kr. |
| Resultat før skat | 519.886 kr. |
| Årets resultat | 404.562 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 43 kr. betalt af ejerne selv og 57 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 2,1 mio. kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 909.732 kr. |
| Gæld og forpligtelser | 1,2 mio. kr. |
Offentliggjort 02.10.2020
Årsrapport 2018/19
Offentliggjort 01.10.2019
Årsrapport 2017/18
Offentliggjort 12.10.2018
Årsrapport 2016/17
Offentliggjort 28.09.2017
Årsrapport 2015/16
Offentliggjort 17.11.2016
Årsrapport 2014/15
Offentliggjort 30.10.2015
Årsrapport 2013/14
Offentliggjort 24.11.2014
Årsrapport 2012/13
Offentliggjort 05.11.2013
Årsrapport 2011/12
Offentliggjort 18.10.2012
Årsrapport 2010/11
Offentliggjort 29.11.2011