Madcompagniet Bornholm ApS
Forarbejdning og konservering af fisk, krebsdyr og bløddyr, undtagen fiskemel
CVR 35 04 57 08AnpartsselskabSvanekeStiftet 2013
Er produktion og salg af fiskeprodukter mv
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Forarbejdning og konservering af fisk, krebsdyr og bløddyr, undtagen fiskemel
CVR 35 04 57 08AnpartsselskabSvanekeStiftet 2013
Er produktion og salg af fiskeprodukter mv
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| 2,1 mio. | 2,4 mio. | 2,6 mio. | 1,7 mio. | 1,5 mio. | 683.572 | 3,1 mio. | −11,5% | |
| 507.878 | 458.466 | 452.589 | 35.810 | 388.158 | 146.944 | 661.000 | +10,8% | |
| 488.136 | 431.975 | 432.724 | 20.880 | 372.441 | 125.990 | 623.000 | +13,0% | |
| 380.748 | 336.681 | 337.545 | 15.728 | 290.436 | 98.081 | 485.000 | +13,1% | |
| Balance | ||||||||
| 3,5 mio. | 3,2 mio. | 3,0 mio. | 3,5 mio. | 3,7 mio. | 3,1 mio. | 3,2 mio. | +7,2% | |
| 1,3 mio. | 978.748 | 863.974 | 1,2 mio. | 1,2 mio. | 594.246 | 552.000 | +36,0% | |
| 2,6 mio. | 2,2 mio. | 1,9 mio. | 1,6 mio. | 1,6 mio. | 1,3 mio. | 1,2 mio. | +16,9% | |
| 746.330 | 896.013 | 1,1 mio. | 1,9 mio. | 2,0 mio. | 1,7 mio. | 1,9 mio. | −16,7% | |
| 570.525 | 672.109 | 787.435 | 1,6 mio. | 1,7 mio. | 1,3 mio. | 661.000 | −15,1% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 1 | 6 | −25,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 76,2% | 69,9% | 63,1% | 44,5% | 42,5% | 41,5% | 37,1% | +6,3 pp | |
| 15,6% | 16,2% | 19,4% | 1,0% | 20,5% | 8,0% | - | −0,6 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025
Offentliggjort 26.03.2026
Årsrapport 2024
Offentliggjort 18.03.2025
Årsrapport 2023
Offentliggjort 09.04.2024
Årsrapport 2022
Offentliggjort 29.03.2023
Årsrapport 2021
Offentliggjort 22.03.2022
Årsrapport 2020
Offentliggjort 07.04.2021
Årsrapport 2019
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 2,1 mio. kr. |
| Driftsresultat | 507.878 kr. |
| Resultat før skat | 488.136 kr. |
| Årets resultat | 380.748 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 76 kr. betalt af ejerne selv og 24 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 3,5 mio. kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 2,6 mio. kr. |
| Gæld og forpligtelser | 820.367 kr. |
Offentliggjort 25.03.2020
Årsrapport 2018
Offentliggjort 15.02.2019
Årsrapport 2017
Offentliggjort 13.02.2018
Årsrapport 2016
Offentliggjort 20.03.2017
Årsrapport 2015
Offentliggjort 02.03.2016
Årsrapport 2014
Offentliggjort 24.03.2015
Årsrapport 2013
Offentliggjort 09.04.2014