Thyborøn Camp ApS
Anden udlejning af boliger
CVR 36 40 50 15AnpartsselskabThyborønStiftet 2014
Har i lighed med tidligere år bestået af drift af campingplads,udlejning af fast ejendom mv.
Oplysningerne er hentet 3. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Anden udlejning af boliger
CVR 36 40 50 15AnpartsselskabThyborønStiftet 2014
Har i lighed med tidligere år bestået af drift af campingplads,udlejning af fast ejendom mv.
Oplysningerne er hentet 3. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| - | 693.967 | 382.328 | 716.479 | 912.131 | 852.058 | 1,0 mio. | - | |
| 814.703 | 693.967 | 382.328 | 716.479 | 911.684 | 845.308 | 1,0 mio. | +17,4% | |
| 672.970 | 609.174 | 173.211 | 537.335 | 697.113 | 602.064 | 792.221 | +10,5% | |
| 205.764 | 162.338 | 173.211 | 305.781 | 450.339 | 344.509 | 327.098 | +26,8% | |
| 157.484 | 162.338 | -109.658 | 221.235 | 326.809 | 265.639 | 209.662 | −3,0% | |
| Balance | ||||||||
| 11,5 mio. | 10,2 mio. | 9,7 mio. | 10,1 mio. | 9,7 mio. | 9,5 mio. | 11,0 mio. | +12,8% | |
| 6,3 mio. | 5,0 mio. | 4,4 mio. | 4,7 mio. | 3,7 mio. | 3,5 mio. | 4,9 mio. | +28,0% | |
| 2,5 mio. | 2,3 mio. | 2,1 mio. | 2,2 mio. | 2,0 mio. | 1,7 mio. | 1,4 mio. | +6,9% | |
| - | 7,9 mio. | 7,6 mio. | 7,9 mio. | 7,6 mio. | 7,8 mio. | 9,5 mio. | - | |
| 3,4 mio. | 7,9 mio. | 7,6 mio. | 7,9 mio. | 7,6 mio. | 7,8 mio. | 9,5 mio. | −56,8% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | - | - | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| - | 23,4% | -28,7% | 30,9% | 35,8% | 31,2% | 20,5% | - | |
| - | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 99,2% | 100,0% | - | |
| 21,4% | 22,5% | 22,0% | 22,2% | 20,9% | 17,8% | 13,0% | −1,2 pp | |
| 6,6% | 7,3% | -5,0% | 10,4% | 17,6% | 17,0% | - | −0,7 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen
Det seneste regnskabsår, 2025, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025
Offentliggjort 29.06.2026
Årsrapport 2024
Offentliggjort 11.07.2025
Årsrapport 2023
Offentliggjort 08.07.2024
Årsrapport 2022
Offentliggjort 04.07.2023
Årsrapport 2021
Offentliggjort 28.06.2022
Årsrapport 2020
Offentliggjort 29.06.2021
Årsrapport 2019
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 814.703 kr. |
| Driftsresultat | 672.970 kr. |
| Resultat før skat | 205.764 kr. |
| Årets resultat | 157.484 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 21 kr. betalt af ejerne selv og 79 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 11,5 mio. kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 2,5 mio. kr. |
| Gæld og forpligtelser | 9,0 mio. kr. |
Offentliggjort 27.08.2020
Årsrapport 2018
Offentliggjort 21.05.2019
Årsrapport 2017
Offentliggjort 13.02.2018
Årsrapport 2016
Offentliggjort 22.05.2017
Årsrapport 2014/15
Offentliggjort 20.05.2016