BJ SERVICE FYN ApS
Smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi
CVR 36 49 80 05AnpartsselskabRingeStiftet 2015
Består i at drive virksomhed indenfor smedebranchen og hermed beslægtet virksomhed.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi
CVR 36 49 80 05AnpartsselskabRingeStiftet 2015
Består i at drive virksomhed indenfor smedebranchen og hermed beslægtet virksomhed.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| 582.478 | 373.795 | 360.179 | 592.582 | 853.087 | 868.142 | 501.940 | +55,8% | |
| 286.007 | 66.646 | 2.852 | 83.763 | 596.880 | 502.063 | 121.042 | +329,1% | |
| 299.824 | 66.355 | 1.267 | 74.292 | 580.937 | 494.740 | 67.885 | +351,8% | |
| 230.396 | 51.417 | 3.250 | 52.846 | 450.989 | 385.898 | 55.549 | +348,1% | |
| Balance | ||||||||
| 1,9 mio. | 1,6 mio. | 1,3 mio. | 1,4 mio. | 1,5 mio. | 1,1 mio. | 727.464 | +18,8% | |
| 1,5 mio. | 861.204 | 602.245 | 755.690 | 1,2 mio. | 1,0 mio. | 635.464 | +78,5% | |
| 1,6 mio. | 1,3 mio. | 1,3 mio. | 1,3 mio. | 1,2 mio. | 746.568 | 360.671 | +17,2% | |
| 296.242 | 231.372 | 34.230 | 180.286 | 283.837 | 339.863 | 366.793 | +28,0% | |
| 296.242 | 231.372 | 34.230 | 180.286 | 283.837 | 339.863 | 299.317 | +28,0% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 84,1% | 85,2% | 97,4% | 87,4% | 80,8% | 68,7% | 49,6% | −1,1 pp | |
| 15,9% | 3,9% | 0,3% | 4,3% | 46,4% | 69,7% | - | +12,0 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025
Offentliggjort 29.06.2026
Årsrapport 2024
Offentliggjort 10.07.2025
Årsrapport 2023
Offentliggjort 12.07.2024
Årsrapport 2022
Offentliggjort 15.07.2023
Årsrapport 2021
Offentliggjort 07.07.2022
Årsrapport 2020
Offentliggjort 14.07.2021
Årsrapport 2019
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 582.478 kr. |
| Driftsresultat | 286.007 kr. |
| Resultat før skat | 299.824 kr. |
| Årets resultat | 230.396 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 84 kr. betalt af ejerne selv og 16 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 1,9 mio. kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 1,6 mio. kr. |
| Gæld og forpligtelser | 296.242 kr. |
Offentliggjort 02.09.2020
Årsrapport 2018
Offentliggjort 19.06.2019
Årsrapport 2017
Offentliggjort 31.05.2018
Årsrapport 2016
Offentliggjort 12.06.2017
Årsrapport 2015
Offentliggjort 16.06.2016