MALERFORRETNINGEN ApS
Maleraktiviteter
CVR 36 49 82 77AnpartsselskabGaltenStiftet 2015
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Maleraktiviteter
CVR 36 49 82 77AnpartsselskabGaltenStiftet 2015
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| 828.100 | 1,2 mio. | 1,4 mio. | 660.524 | 621.240 | 903.735 | 1,3 mio. | −32,9% | |
| 36.205 | 103.554 | 162.482 | -3.953 | -1.828 | -64.475 | -40.376 | −65,0% | |
| 43.689 | 99.246 | 148.829 | -10.787 | -12.742 | -79.458 | -54.038 | −56,0% | |
| 32.799 | 66.805 | 114.321 | -5.803 | -10.295 | -62.190 | -44.432 | −50,9% | |
| Balance | ||||||||
| 456.482 | 627.375 | 585.912 | 452.471 | 546.990 | 831.774 | 732.161 | −27,2% | |
| 446.024 | 559.240 | 514.804 | 452.471 | 543.490 | 824.774 | 721.661 | −20,2% | |
| 291.641 | 258.841 | 192.035 | 77.714 | 83.517 | 93.812 | 156.002 | +12,7% | |
| 161.400 | 359.747 | 392.737 | 374.757 | 463.473 | 737.962 | 576.159 | −55,1% | |
| 161.400 | 359.747 | 392.737 | 374.757 | 463.473 | 737.962 | 576.159 | −55,1% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 0,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 63,9% | 41,3% | 32,8% | 17,2% | 15,3% | 11,3% | 21,3% | +22,6 pp | |
| 11,9% | 29,6% | 84,8% | -7,2% | -11,6% | -49,8% | - | −17,7 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2024/25, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2024/25
Offentliggjort 08.12.2025
Årsrapport 2023/24 (rettet)
Offentliggjort 04.02.2025
Årsrapport 2022/23
Offentliggjort 12.09.2023
Årsrapport 2021/22
Offentliggjort 10.10.2022
Årsrapport 2020/21
Offentliggjort 01.12.2021
Årsrapport 2019/20
Offentliggjort 02.12.2020
Årsrapport 2018/19
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 828.100 kr. |
| Driftsresultat | 36.205 kr. |
| Resultat før skat | 43.689 kr. |
| Årets resultat | 32.799 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 64 kr. betalt af ejerne selv og 36 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 456.482 kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 291.641 kr. |
| Gæld og forpligtelser | 164.841 kr. |
Offentliggjort 19.12.2019
Årsrapport 2017/18
Offentliggjort 19.11.2018
Årsrapport 2016/17
Offentliggjort 27.11.2017
Årsrapport 2015/16
Offentliggjort 05.10.2016