Mekinno Holding ApS
Ikke-finansielle holdingselskaber
CVR 36 49 83 07AnpartsselskabEsbjerg VStiftet 2015
Består i at eje aktier og anparter, samt enhver i forbindelse hermedstående virksomhed.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Ikke-finansielle holdingselskaber
CVR 36 49 83 07AnpartsselskabEsbjerg VStiftet 2015
Består i at eje aktier og anparter, samt enhver i forbindelse hermedstående virksomhed.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| -9.116 | -6.189 | -6.984 | -7.247 | -6.343 | -5.326 | -5.217 | - | |
| -9.116 | -6.189 | -6.984 | -7.247 | -6.343 | -5.326 | -5.217 | - | |
| 3,5 mio. | 791.374 | 1,2 mio. | 269.927 | 312.448 | 1,2 mio. | 307.648 | +348,3% | |
| 2,9 mio. | 726.153 | 1,0 mio. | 285.927 | 307.718 | 1,0 mio. | 292.497 | +298,7% | |
| Balance | ||||||||
| 8,5 mio. | 5,1 mio. | 4,6 mio. | 3,2 mio. | 2,9 mio. | 2,8 mio. | 1,3 mio. | +67,4% | |
| 7,9 mio. | 4,6 mio. | 3,9 mio. | 2,8 mio. | 2,6 mio. | 2,4 mio. | 993.942 | +72,7% | |
| 7,3 mio. | 4,4 mio. | 3,7 mio. | 2,7 mio. | 2,4 mio. | 2,1 mio. | 1,0 mio. | +65,1% | |
| 1,2 mio. | 631.361 | 834.405 | 544.099 | 538.233 | 672.556 | 243.507 | +83,7% | |
| 1,2 mio. | 631.361 | 834.405 | 544.099 | 538.233 | 672.556 | 243.507 | +83,7% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | −100,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 86,4% | 87,6% | 81,7% | 83,1% | 81,6% | 75,6% | 81,0% | −1,2 pp | |
| 49,1% | 17,8% | 32,7% | 11,3% | 13,8% | 66,6% | - | +31,3 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025
Offentliggjort 23.03.2026
Årsrapport 2024
Offentliggjort 28.04.2025
Årsrapport 2023
Offentliggjort 09.05.2024
Årsrapport 2022
Offentliggjort 01.06.2023
Årsrapport 2021
Offentliggjort 21.03.2022
Årsrapport 2020
Offentliggjort 20.04.2021
Årsrapport 2019
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | -9.116 kr. |
| Driftsresultat | -9.116 kr. |
| Resultat før skat | 3,5 mio. kr. |
| Årets resultat | 2,9 mio. kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 86 kr. betalt af ejerne selv og 14 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 8,5 mio. kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 7,3 mio. kr. |
| Gæld og forpligtelser | 1,2 mio. kr. |
Offentliggjort 29.06.2020
Årsrapport 2018
Offentliggjort 27.03.2019
Årsrapport 2017
Offentliggjort 07.03.2018
Årsrapport 2016
Offentliggjort 20.03.2017
Årsrapport 2015
Offentliggjort 06.04.2016