Rehumanize Group ApS
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
CVR 38 23 97 08AnpartsselskabStegeStiftet 2016
Oplysningerne er hentet 4. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
CVR 38 23 97 08AnpartsselskabStegeStiftet 2016
Oplysningerne er hentet 4. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| 4,6 mio. | 6,2 mio. | 7,7 mio. | 9,0 mio. | 8,6 mio. | 8,0 mio. | 9,8 mio. | −26,4% | |
| 1,5 mio. | 2,7 mio. | 2,9 mio. | 4,9 mio. | 4,8 mio. | 2,1 mio. | 279.825 | −42,9% | |
| 1,1 mio. | 2,3 mio. | 2,6 mio. | 4,8 mio. | 4,8 mio. | 2,0 mio. | 108.901 | −53,4% | |
| 823.917 | 1,8 mio. | 1,9 mio. | 3,7 mio. | 3,7 mio. | 1,5 mio. | 80.756 | −53,9% | |
| Balance | ||||||||
| 23,3 mio. | 18,3 mio. | 18,6 mio. | 15,9 mio. | 13,0 mio. | 10,8 mio. | 9,6 mio. | +27,3% | |
| 1,6 mio. | 1,1 mio. | 7,0 mio. | 9,0 mio. | 8,4 mio. | 6,8 mio. | 5,7 mio. | +42,2% | |
| 10,5 mio. | 9,6 mio. | 7,9 mio. | 7,7 mio. | 5,9 mio. | 2,4 mio. | 922.154 | +8,5% | |
| 12,8 mio. | 8,7 mio. | 10,8 mio. | 8,2 mio. | 7,1 mio. | 8,5 mio. | 8,7 mio. | +48,1% | |
| 10,4 mio. | 6,1 mio. | 8,1 mio. | 7,5 mio. | 5,9 mio. | 7,3 mio. | 7,6 mio. | +69,7% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 3 | 5 | 7 | 6 | 18 | 21 | 17 | −40,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 44,9% | 52,7% | 42,2% | 48,6% | 45,1% | 22,0% | 9,6% | −7,8 pp | |
| 8,2% | 20,4% | 23,8% | 55,0% | 90,5% | 92,6% | - | −12,2 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025
Offentliggjort 18.06.2026
Årsrapport 2024
Offentliggjort 01.07.2025
Årsrapport 2023
Offentliggjort 27.06.2024
Årsrapport 2022
Offentliggjort 01.07.2023
Årsrapport 2021
Offentliggjort 07.07.2022
Årsrapport 2020
Offentliggjort 03.06.2021
Årsrapport 2019
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 4,6 mio. kr. |
| Driftsresultat | 1,5 mio. kr. |
| Resultat før skat | 1,1 mio. kr. |
| Årets resultat | 823.917 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 45 kr. betalt af ejerne selv og 55 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 23,3 mio. kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 10,5 mio. kr. |
| Gæld og forpligtelser | 12,8 mio. kr. |
Offentliggjort 03.09.2020
Årsrapport 2018
Offentliggjort 12.06.2019
Årsrapport 2016/17
Offentliggjort 11.06.2018