Umbrella Invest Holding ApS
Ikke-finansielle holdingselskaber
CVR 39 13 67 08AnpartsselskabKoldingStiftet 2017
Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået af holdingvirksomhed.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Ikke-finansielle holdingselskaber
CVR 39 13 67 08AnpartsselskabKoldingStiftet 2017
Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået af holdingvirksomhed.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| -15.968 | -8.782 | -2.078 | -1.250 | -1.320 | 1.390 | -3.960 | - | |
| -15.968 | -8.782 | -2.078 | -1.250 | -1.320 | 1.390 | -3.960 | - | |
| -1,3 mio. | 632.290 | 877.536 | -739 | 636.584 | -684.789 | -54.617 | - | |
| -1,3 mio. | 634.226 | 888.998 | -453 | 637.464 | -684.789 | -54.617 | - | |
| Balance | ||||||||
| 1,4 mio. | 2,8 mio. | 2,2 mio. | 745.529 | 502.194 | 38.104 | 58.959 | −51,9% | |
| 633.682 | 442.420 | 543.534 | 280.284 | 89.069 | 4.104 | 24.959 | +43,2% | |
| 576.663 | 1,9 mio. | 1,3 mio. | -64.827 | -64.374 | -741.837 | -57.048 | −69,0% | |
| 782.733 | 967.324 | 894.339 | 810.356 | 566.568 | 779.941 | 116.007 | −19,1% | |
| 782.733 | 967.324 | 894.339 | 810.356 | 566.568 | 779.941 | 116.007 | −19,1% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 0 | 1 | 1 | - | - | - | - | −100,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 42,4% | 65,8% | 60,1% | -8,7% | -12,8% | -1.946,9% | -96,8% | −23,4 pp | |
| -105,3% | 39,6% | - | - | - | - | - | −144,9 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025
Offentliggjort 29.06.2026
Årsrapport 2024
Offentliggjort 24.06.2025
Årsrapport 2023
Offentliggjort 23.02.2024
Årsrapport 2022
Offentliggjort 01.03.2023
Årsrapport 2021
Offentliggjort 24.02.2022
Årsrapport 2020
Offentliggjort 28.06.2021
Årsrapport 2019
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | -15.968 kr. |
| Driftsresultat | -15.968 kr. |
| Resultat før skat | -1,3 mio. kr. |
| Årets resultat | -1,3 mio. kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 42 kr. betalt af ejerne selv og 58 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 1,4 mio. kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 576.663 kr. |
| Gæld og forpligtelser | 782.733 kr. |
Offentliggjort 28.08.2020
Årsrapport 2017/18
Offentliggjort 29.04.2019