Bjørnebyg Murermester ApS
Murerarbejde
CVR 40 40 71 03AnpartsselskabViby JStiftet 2019
Selskabets formål er at drive murer- og entreprenørforretning, og efter direktionens skøn hermed beslægtetvirksomhed.
Oplysningerne er hentet 3. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Murerarbejde
CVR 40 40 71 03AnpartsselskabViby JStiftet 2019
Selskabets formål er at drive murer- og entreprenørforretning, og efter direktionens skøn hermed beslægtetvirksomhed.
Oplysningerne er hentet 3. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Ændring2025-2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| 455.265 | 718.544 | 503.087 | 722.808 | 487.095 | 411.742 | 529.106 | −36,6% | |
| -53.390 | 209.197 | 89.875 | 20.633 | 107.493 | -49.807 | 79.209 | - | |
| -55.166 | 207.618 | 88.544 | 20.035 | 105.823 | -50.926 | 76.224 | - | |
| -61.190 | 158.826 | 76.585 | 9.415 | 93.195 | -50.926 | 59.086 | - | |
| Balance | ||||||||
| 414.748 | 494.286 | 312.135 | 233.844 | 224.831 | 131.760 | 248.032 | −16,1% | |
| 195.454 | 494.286 | 312.135 | 233.844 | 224.831 | 131.760 | 248.032 | −60,5% | |
| 96.191 | 224.881 | 127.055 | 59.470 | 96.055 | 2.860 | 109.086 | −57,2% | |
| 312.627 | 269.405 | 185.080 | 174.374 | 128.776 | 128.900 | 138.946 | +16,0% | |
| 312.627 | 269.405 | 185.080 | 174.374 | 120.148 | 128.900 | 121.808 | +16,0% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 23,2% | 45,5% | 40,7% | 25,4% | 42,7% | 2,2% | 44,0% | −22,3 pp | |
| -38,1% | 90,3% | 82,1% | 12,1% | 188,4% | -91,0% | - | −128,4 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025/26, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025/26
Offentliggjort 23.09.2026
Årsrapport 2024/25
Offentliggjort 20.08.2025
Årsrapport 2023/24
Offentliggjort 26.08.2024
Årsrapport 2022/23
Offentliggjort 31.08.2023
Årsrapport 2021/22
Offentliggjort 30.11.2022
Årsrapport 2020/21
Offentliggjort 27.10.2021
Årsrapport 2019/20
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 455.265 kr. |
| Driftsresultat | -53.390 kr. |
| Resultat før skat | -55.166 kr. |
| Årets resultat | -61.190 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 23 kr. betalt af ejerne selv og 77 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 414.748 kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 96.191 kr. |
| Gæld og forpligtelser | 318.557 kr. |
Offentliggjort 13.11.2020