Kornvangens Maler ApS
Maleraktiviteter
CVR 40 40 76 93AnpartsselskabEsbjerg ØStiftet 2019
Selskabets formål er at drive malervirksomhed og dermed beslægtet virksomhed
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Maleraktiviteter
CVR 40 40 76 93AnpartsselskabEsbjerg ØStiftet 2019
Selskabets formål er at drive malervirksomhed og dermed beslægtet virksomhed
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| 623.970 | 865.685 | 966.405 | 866.020 | 791.642 | 840.141 | 368.521 | −27,9% | |
| 40.872 | 71.782 | 80.632 | -111.630 | -101.291 | -113.408 | 3.605 | −43,1% | |
| 22.462 | 68.690 | 76.868 | -119.506 | -102.426 | -115.649 | 1.725 | −67,3% | |
| 13.217 | 53.543 | 131.711 | -119.506 | -102.426 | -115.649 | 1.725 | −75,3% | |
| Balance | ||||||||
| 101.974 | 136.218 | 293.523 | 151.058 | 355.201 | 287.427 | 220.264 | −25,1% | |
| 101.974 | 136.218 | 287.473 | 132.908 | 317.451 | 234.577 | 152.314 | −25,1% | |
| -87.385 | -100.602 | -154.145 | -285.856 | -166.350 | -63.924 | 51.725 | - | |
| 189.359 | 236.820 | 447.668 | 436.914 | 521.551 | 351.351 | 168.539 | −20,0% | |
| 189.359 | 236.820 | 392.720 | 436.914 | 521.551 | 351.351 | 168.539 | −20,0% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 0,0% | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| -85,7% | -73,9% | -52,5% | -189,2% | -46,8% | -22,2% | 23,5% | −11,8 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | 623.970 kr. |
| Driftsresultat | 40.872 kr. |
| Resultat før skat | 22.462 kr. |
| Årets resultat | 13.217 kr. |
Egenkapitalen er negativ: virksomheden skylder mere, end den ejer.
| Aktiver i alt | 101.974 kr. |
|---|---|
| Egenkapital | -87.385 kr. |
| Gæld og forpligtelser | 189.359 kr. |
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025
Offentliggjort 28.04.2026
Årsrapport 2024
Offentliggjort 23.06.2025
Årsrapport 2023
Offentliggjort 11.07.2024
Årsrapport 2022
Offentliggjort 23.06.2023
Årsrapport 2021
Offentliggjort 07.07.2022
Årsrapport 2020
Offentliggjort 24.06.2021
Årsrapport 2019
Offentliggjort 11.05.2020