Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Af hver 100 kr. i omsætning blev 29 kr. til overskud efter skat.
Omsætning46.995 kr.
Varer og andre direkte omkostninger−1.000 kr.
Bruttofortjeneste45.995 kr.
Løn, afskrivninger og andre omkostninger−26.670 kr.
Driftsresultat19.325 kr.
Renter og andre finansielle poster−1.769 kr.
Resultat før skat17.556 kr.
Skat−3.862 kr.
Årets resultat13.694 kr.
Regnskabsåret 2023. Poster, årsrapporten ikke oplyser, er ikke med.Vis tal i tabel
Beløb i kr.
Omsætning
46.995 kr.
Bruttofortjeneste
45.995 kr.
Driftsresultat
19.325 kr.
Resultat før skat
17.556 kr.
Årets resultat
13.694 kr.
Udvikling
Regnskabsårene 2019-2023
Omsætning
Bruttofortjeneste
Årets resultat
Vis tal i tabel
Beløb i kr. som rapporteret
Post
2019
2020
2021
2022
2023
Omsætning
69.215
15.390
23.426
15.660
46.995
Bruttofortjeneste
67.491
14.331
23.426
13.605
45.995
Årets resultat
52.327
10.521
18.196
9.402
13.694
Beløb i kr. som indberettet
Fakta
CVR-nummer
40 54 88 74
Adresse
Boserupvej 14, 2700 Brønshøj
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Status
Ophørt
Stiftet
25. maj 2019
Ophørt
13. maj 2025
Branche
Administration af sundhedsvæsen, undervisning, kultur og sociale forhold (841200)
Regnskabsklasse
Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed
Regnskabsår
01.01.2023 - 31.12.2023
Seneste årsrapport
12. februar 2024
Årsrapporter i alt
5 offentliggjort
Ejere
Kommer, når Tjekker får adgang til dem i CVR-registret
Kilde: CVR-registret ↗ og årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen
I forhold til andre store virksomheder
Sammenlignet med 42 store danske virksomheder · regnskab 2023
PollKennedy ApS ligger i den bedste fjerdedel på 4 af 5 nøgletal.
Soliditetsgrad98,0%Bedre end 100 %
Lavest 4,7%Median 37,7%Højest 93,0%
Resultatmargin29,1%Bedre end 95 %
Bruttomargin97,9%Bedre end 96 %
Lavest 10,1%Median 48,8%Højest 100,0%
Egenkapitalforrentning10,0%Bedre end 35 %
Vækst i omsætning200,1%Bedre end 97 %
Sammenligningsgruppen er virksomhederne på Tjekkers toplister, endnu ikke hele Danmark. Hver virksomhed indgår med sit seneste regnskab. Der er for få i samme branche, så der sammenlignes med dem alle.