Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler
CVR 43 35 73 60AnpartsselskabHerlevStiftet 2022
The Company's principal activities consist in conduct of business with research, development, sale of computer programs and related hardware to help people with communication difficulties and other functional impairments, as well as related business.
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
Bruttofortjeneste3,9 mio. kr.
Løn, afskrivninger og andre omkostninger−3,8 mio. kr.
Driftsresultat135.739 kr.
Renter og andre finansielle poster−57.737 kr.
Resultat før skat78.002 kr.
Skat−18.052 kr.
Årets resultat59.950 kr.
Regnskabsåret 2025. Poster, årsrapporten ikke oplyser, er ikke med.Vis tal i tabel
Beløb i kr.
Omsætning
Ikke oplyst
Bruttofortjeneste
3,9 mio. kr.
Driftsresultat
135.739 kr.
Resultat før skat
78.002 kr.
Årets resultat
59.950 kr.
Udvikling
Regnskabsårene 2022-2025
Bruttofortjeneste
Årets resultat
Vis tal i tabel
Beløb i kr. som rapporteret
Post
2022
2023
2024
2025
Bruttofortjeneste
889.558
3.516.748
3.491.040
3.900.074
Årets resultat
13.020
35.958
-57.667
59.950
Beløb i kr. som indberettet
Fakta
CVR-nummer
43 35 73 60
Adresse
Lyskær 3C, 2., 2730 Herlev
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Status
Aktiv
Stiftet
23. juni 2022
Branche
Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler (464610)
Regnskabsklasse
Regnskabsklasse B
Regnskabsår
01.01.2025 - 31.12.2025
Seneste årsrapport
8. juni 2026
Årsrapporter i alt
4 offentliggjort
Ejere
Kommer, når Tjekker får adgang til dem i CVR-registret
Kilde: CVR-registret ↗ og årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen
I forhold til andre store virksomheder
Sammenlignet med 42 store danske virksomheder · regnskab 2025
Tobii Dynavox ApS ligger i den bedste fjerdedel på 1 af 3 nøgletal.
Soliditetsgrad66,7%Bedre end 88 %
Lavest 4,7%Median 37,7%Højest 93,0%
Egenkapitalforrentning2,0%Bedre end 11 %
Resultat pr. ansat59.950 kr.Bedre end 26 %
Sammenligningsgruppen er virksomhederne på Tjekkers toplister, endnu ikke hele Danmark. Hver virksomhed indgår med sit seneste regnskab. Der er for få i samme branche, så der sammenlignes med dem alle.
Lavest -4,0%Median 11,4%Højest 97,1%
Lavest -26.335 kr.Median 146.547 kr.Højest 15,4 mio. kr.