Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
Bruttofortjeneste1,3 mio. kr.
Løn, afskrivninger og andre omkostninger−777.975 kr.
Driftsresultat552.789 kr.
Renter og andre finansielle poster−63.977 kr.
Resultat før skat488.812 kr.
Skat−122.078 kr.
Årets resultat366.734 kr.
Regnskabsåret 2025. Poster, årsrapporten ikke oplyser, er ikke med.Vis tal i tabel
Beløb i kr.
Omsætning
Ikke oplyst
Bruttofortjeneste
1,3 mio. kr.
Driftsresultat
552.789 kr.
Resultat før skat
488.812 kr.
Årets resultat
366.734 kr.
Udvikling
Regnskabsårene 2024-2025
Bruttofortjeneste
Årets resultat
Vis tal i tabel
Beløb i kr. som rapporteret
Post
2024
2025
Bruttofortjeneste
712.043
1.330.764
Årets resultat
251.257
366.734
Beløb i kr. som indberettet
Fakta
CVR-nummer
44 64 63 31
Adresse
Vesterbrogade 149, st. b9, 1620 København V
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Status
Aktiv
Stiftet
19. februar 2024
Branche
Detailhandel med bad- og køkkenelementer mv. (475520)
Tidligere navn
Showerlabs ApS (til 09.10.2025)
Regnskabsklasse
Regnskabsklasse B
Regnskabsår
01.01.2025 - 31.12.2025
Seneste årsrapport
25. juni 2026
Årsrapporter i alt
2 offentliggjort
Ejere
Kommer, når Tjekker får adgang til dem i CVR-registret
Kilde: CVR-registret ↗ og årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen
I forhold til andre store virksomheder
Sammenlignet med 42 store danske virksomheder · regnskab 2025
Sierra Ventures ApS ligger i den bedste fjerdedel på 1 af 2 nøgletal.
Soliditetsgrad12,0%Bedre end 12 %
Lavest 4,7%Median 37,7%Højest 93,0%
Egenkapitalforrentning163,3%Bedre end 100 %
Sammenligningsgruppen er virksomhederne på Tjekkers toplister, endnu ikke hele Danmark. Hver virksomhed indgår med sit seneste regnskab. Der er for få i samme branche, så der sammenlignes med dem alle.