Jocaiza ApS
Ikke-finansielle holdingselskaber
CVR 82 50 83 17AnpartsselskabKgs.LyngbyStiftet 1976
Selskabets udøver p.t. ingen erhvervsmæssig aktivitet.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Beta. Regnskaber, ledelse og koncernforhold hentes fra årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Registrerede ejere, personer og navnesøgning kommer, når Tjekker får adgang til dem.
Ikke-finansielle holdingselskaber
CVR 82 50 83 17AnpartsselskabKgs.LyngbyStiftet 1976
Selskabets udøver p.t. ingen erhvervsmæssig aktivitet.
Oplysningerne er hentet 2. november 2026.
Alle poster fra de seneste 7 årsrapporter. Tryk på en post for at se, hvad den betyder
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Ændring2024-2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||||
| -8.266 | -10.126 | 0 | - | - | - | - | - | |
| -8.266 | -10.126 | 0 | - | - | - | - | - | |
| 109.239 | 48.839 | 62.150 | 91.996 | 131.306 | 100.097 | 134.800 | +123,7% | |
| 84.248 | 37.975 | 48.127 | 77.940 | 102.512 | 72.860 | 104.688 | +121,9% | |
| Balance | ||||||||
| 995.244 | 1,1 mio. | 1,5 mio. | 1,4 mio. | 1,1 mio. | 515.501 | 442.641 | −7,2% | |
| 114.577 | 35.686 | 17.351 | 16.241 | 0 | 77.766 | 380.232 | +221,1% | |
| 985.823 | 289.041 | 251.066 | 202.940 | 618.013 | 515.501 | 442.641 | +241,1% | |
| 9.421 | 782.888 | 1,2 mio. | 1,2 mio. | 460.020 | 0 | - | −98,8% | |
| 9.421 | 782.888 | 1,2 mio. | 1,2 mio. | 460.020 | 0 | - | −98,8% | |
| Pengestrømme og ansatte | ||||||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | - | |
| Nøgleforhold (beregnet af Tjekker) | ||||||||
| 99,1% | 27,0% | 17,0% | 14,1% | 57,3% | 100,0% | 100,0% | +72,1 pp | |
| 13,2% | 14,1% | 21,2% | 19,0% | 18,1% | 15,2% | - | −0,8 pp | |
Kilde: årsrapporterne hos Erhvervsstyrelsen. Virksomheden oplyser kun bruttofortjeneste, ikke omsætning. Det må mindre virksomheder.
Det seneste regnskabsår, 2025, i to figurer
Virksomheden oplyser ikke sin omsætning, kun bruttofortjenesten. Det må mindre virksomheder gerne.
De originale dokumenter hos Erhvervsstyrelsen
Årsrapport 2025
Offentliggjort 27.06.2026
Årsrapport 2024
Offentliggjort 08.07.2025
Årsrapport 2023
Offentliggjort 03.07.2024
Årsrapport 2022
Offentliggjort 15.07.2023
Årsrapport 2021
Offentliggjort 20.07.2022
Årsrapport 2020
Offentliggjort 05.07.2021
Årsrapport 2019
| Omsætning | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bruttofortjeneste | -8.266 kr. |
| Driftsresultat | -8.266 kr. |
| Resultat før skat | 109.239 kr. |
| Årets resultat | 84.248 kr. |
Af hver 100 kr., virksomheden ejer, er 99 kr. betalt af ejerne selv og 1 kr. lånt eller skyldt til andre.
| Aktiver i alt | 995.244 kr. |
|---|---|
| Egenkapital | 985.823 kr. |
| Gæld og forpligtelser | 9.421 kr. |
Offentliggjort 15.09.2020
Årsrapport 2018
Offentliggjort 13.06.2019
Årsrapport 2017
Offentliggjort 12.06.2018
Årsrapport 2016
Offentliggjort 20.06.2017
Årsrapport 2015
Offentliggjort 20.06.2016
Årsrapport 2014
Offentliggjort 21.06.2015
Årsrapport 2013
Offentliggjort 01.06.2014
Årsrapport 2012
Offentliggjort 06.06.2013
Årsrapport 2011
Offentliggjort 07.06.2012
Årsrapport 2010
Offentliggjort 19.06.2011
Årsrapport 2009
Offentliggjort 27.06.2010
Årsrapport 2008
Offentliggjort 04.06.2009
Årsrapport 2007
Offentliggjort 06.07.2008
Årsrapport 2006
Offentliggjort 03.07.2007
Årsrapport 2005
Offentliggjort 12.06.2006
Årsrapport 2004
Offentliggjort 12.06.2005
Årsrapport 2003
Offentliggjort 27.06.2004
Årsrapport 2002
Offentliggjort 07.07.2003
Årsrapport 2001
Offentliggjort 10.07.2002
Årsrapport 2000
Offentliggjort 24.06.2001
Årsrapport 1999
Offentliggjort 03.07.2000
Årsrapport 1998
Offentliggjort 06.07.1999
Årsrapport 1997
Offentliggjort 25.06.1998
Årsrapport 1996
Offentliggjort 02.07.1997
Årsrapport 1995
Offentliggjort 20.05.1996